Chelsea upokorzona! Superpuchar dla Atletico

Chelsea upokorzona! Superpuchar dla Atletico

Atletico tryumfuje (fot. PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER)
Piłkarze Atletico Madryt zdobyli w Monako Superpuchar UEFA. Triumfatorzy Ligi Europejskiej pokonali najlepszą w minionym sezonie w Lidze Mistrzów Chelsea Londyn 4:1 (3:0). Trzy bramki dla hiszpańskiego zespołu zdobył Kolumbijczyk Radamel Falcao.
Mecz był popisem Falcao. Kolumbijczyk prezentuje ostatnio fantastyczną dyspozycję - w poniedziałek strzelił trzy gole w ligowym meczu z Athletikiem Bilbao (4:0), a teraz już do przerwy trzykrotnie pokonał bramkarza Chelsea Petra Cecha.

Napastnik Atletico za każdym razem popisywał się wysokimi umiejętnościami, ale swój niechlubny udział przy jego golach mieli również niepewnie grający defensorzy Chelsea, zwłaszcza David Luiz. W pierwszej połowie przewaga hiszpańskiego zespołu była bezdyskusyjna (np. już w czwartej minucie słupek uratował Cecha przed stratą pierwszej bramki).

Po przerwie ataki Atletico wciąż były groźne. Hiszpański zespół dopiął swego w 60. minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym Miranda kopnął piłkę do siatki (odbiła się jeszcze od Gary'ego Cahilla). Faworyzowanych mistrzów Anglii i triumfatorów Champions League stać było tylko na honorowe trafienie Cahilla w 75. minucie. Porażka "The Blues" mogła być jeszcze wyższa, ale Cech obronił m.in. strzał Koke z rzutu wolnego.

W bramce Atletico wystąpił Belg Thibault Courtois, który do hiszpańskiego klubu jest wypożyczony z... Chelsea.

Po raz piętnasty i na razie ostatni spotkanie o to trofeum zostało rozegrane na stadionie im. Louisa II w Monako. W przyszłym roku mecz odbędzie się w Pradze, natomiast w kolejnych latach w Cardiff i Tbilisi.

Piłkarze Atletico wywalczyli Superpuchar UEFA po raz drugi w historii (poprzednio w 2010 roku). Przed rokiem po trofeum sięgnęła Barcelona, pokonując FC Porto 2:0.

Chelsea Londyn - Atletico Madryt 1:4 (0:3)

Bramki: dla Chelsea - Gary Cahill (75); dla Atletico - Radamel Falcao (6, 19, 44), Miranda (60).

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia). Widzów 14 312.

Chelsea: Petr Cech - Branislav Ivanovic, Gary Cahill, David Luiz, Ashley Cole (89-Ryan Bertrand) - John Obi Mikel, Frank Lampard - Ramires (46-Oscar), Juan Mata (80-Daniel Sturridge) Eden Hazard - Fernando Torres.

Atletico: Thibault Courtois - Juanfran, Miranda, Diego Godin, Filipe Luis - Adrian Lopez (57-Christian Rodriguez), Mario Suarez, Gabi, Koke (80-Raul Garcia) - Arda Turan, Falcao (86-Emre Belozoglu).