Real Madryt w końcu wygrywa w lidze

Real Madryt w końcu wygrywa w lidze

Pepe walczy o piłkę (fot. PAP/EPA/JUAN CARLOS HIDALGO)
Real Madryt pokonał 3:0 (1:0) Granadę na własnym boisku w meczu trzeciej kolejki Primera Division. Bohaterem spotkania został Cristiano Ronaldo, który zdobył dzisiaj dwa gole, w tym swój 150. w barwach Realu Madryt. Trzecią bramkę dla gospodarzy strzelił Gonzalo Higuain. Królewscy wygrywają pierwszy mecz w tym sezonie.
Mecz zaczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy. Przez pierwsze 20 minut Królewscy nie potrafili jednak znaleźć drogi do bramki Granady - zawodził Cristiano Ronaldo, którego uderzenia były niecelne. W końcu jednak w 26. minucie Portugalczyk się odblokował i strzelił pierwszego gola w tym sezonie w lidze - piłkarz skorzystał z błędu bramkarza Granady, Toño. Callejon zagrał do linii końcowej, a Ronaldo od razu uderzył z niemalże zerowego kąta na bliższy słupek. Piłka wpadła do bramki między nogami nieruchomego bramkarza gości.

Real atakował dalej. Sześć minut później wynik na 2:0 mógł podwyższyć Karim Benzema. Francuz wykorzystał błąd Gomeza w obronie i sam na sam z Toño przelobował go, ale piłka wylądowała za bramką. W 44. minucie bramkarz Granady zrehabilitował się za swój poprzedni błąd - Ronaldo przełożył w polu karnym piłkę na prawą nogę i uderzył mocno i celnie, ale bramkarz Granady był na posterunku.

Po przerwie Real dalej atakował i zdobycie drugiego gola zajęło mu tylko siedem minut. Znowu trafił Ronaldo i znowu pomylił się - choć był to błąd znacznie mniejszej wagi - Toño. Di Maria pociągnął akcję prawą stroną boiska i zagrał w pole karne do Ronaldo, który od razu uderzył z pierwszej piłki. Toño obronił jego strzał, ale wypuścił futbolówkę wprost pod nogi Portugalczyka. Dobitka była już skuteczna.

Kolejna bramka padła w 76. minucie spotkania - Królewscy zaprezentowali podręcznikową akcję. Oezil ze środka pola karnego zagrał na lewo do Benzemy, a Francuz z kolei dograł piłkę na piąty metr do Higuaina, który wepchnął ją do pustej siatki. Powtórki wykazały jednak, że Benzema w momencie podania był na spalonym i gol nie powinien zostać uznany.

Los Blancos do końca spotkania nękali bramkę gości - zwłaszcza Higuain miał ochotę na drugiego gola w meczu. Ostatecznie jednak wynik już nie uległ zmianie. Real Madryt pokonał Granadę 3:0 i odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Zapis naszej relacji:

92 min. Koniec. Pierwsza połowa średnia w wykonaniu Realu, ale druga to już absolutna dominacja. Pomogła na pewno czerwona kartka dla Gomeza. Real w końcu notuje pierwsze zwycięstwo w lidze.

90 min. Mecz potrwa dwie minuty dłużej.

86 min. Kolejna próba Higuaina - teraz przestrzelił ponad bramką. Podawał mu Arbeloa, a Granada już czeka na końcowy gwizdek.

82 min. I znowu Higuain - napastnik strzela lewą nogą, ale piła mija prawy słupek po zewnętrznej stronie.

80 min. Higuain poluje na kolejną bramkę. Tym razem jednak był na spalonym.

76 min. GOOL! Ze spalonego! Higuain strzela gola co mecz! Podręcznikowa akcja - Oezil ze środka pola karnego zagrał na lewo do Benzemy, a Francuz dograł piłkę na piąty metr do Higuaina, który wepchnął piłkę do pustej siatki. Powtórki wykazały jednak, że Benzema w momencie podania był na spalonym.

75 min. Schodzi Orellana, wchodzi Romero.

73 min. Rzut rożny dla Realu - Granada wybija piłkę. Po chwili futbolówka wraca w szesnastkę gości, ale Benzema był na spalonym.

69 min. Żółta kartka dla Arbeloi za zagranie ręką.

68 min. Marcelo uderza, Lopez wybija. Rzut rożny dla Realu wyłapuje Toño.

64 min. Ronaldo ma ochotę na hat-tricka. Portugalczyk przekłada piłkę na lewą nogę i uderza obok siatki. Po chwili z grymasem na twarzy opuszcza boisko - CR7 mecz z Barceloną zakończył lekkim urazem mięśniowym. Zmienia go Higuain.

63 min. El Arabi opuszcza boisko. Wchodzi Diego Mainz.

60 min. Ronaldo ostro zatrzymany przez Gomeza. Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona.

58 min. Luka Modrić kończy swój udział w meczu. Zastępuje go Mesut Oezil.

56 min. Gubi się Granada po stracie drugiej bramki. Real napiera.

52 min. GOOOOL! RONALDO! I znowu błąd Toño, choć już mniejszy. Di Maria pociągnąl akcję prawą stroną boiska i zagrał w pole karne do Ronaldo, który od razu uderzył. Toño broni, ale wypuszcza piłkę wprost pod nogi Portugalczyka. Dobitka była już skuteczna.

51 min. Dobra kontra Granady, ale Flores był na spalonym. Gdyby nie to Marcelo z pewnością dostałby żółtą kartkę za wślizg od tyłu.

47 min. Korner dla Granady. Orellana bardzo głęboko dośrodkowuje - Casillas musi wybijać piłkę, żeby nie wpadła do branki! Poprawka już nieudana.

46 min. Angel di Maria zmienia Callejona. Sędzia wznawia mecz.

II połowa:

45 min. Sędzia kończy pierwszą połowę. Real prowadzi - ale nie gra wielkich zawodów. Królewscy są lepsi, ale bardzo nieskuteczni. Gdyby nie szczęśliwy gol CR7 - wciąż byłoby 0:0.

44 min. Ronaldo! Rehabilituje się Toño za błąd - Portugalczyk przełożył w polu karnym piłkę na prawą nogę i uderzył bardzo mocno. Bramkarz Granady jednak był na posterunku.

44 min. Marcelo zszedł do linii końcowej i przerzucił piłkę nad bramką na drugą stronę szesnastki do Benzemy. Francuz uderzył z miejsca - bardzo mocno, ale w boczną siatkę.

42 min. Granada coraz odważniej atakuje. Goście nie mogą sobie darować głupio straconej bramki.

39 min. Pepe pomylił się i musiał sfaulować El Arabiego by przerwać groźną kontrę. Żółta kartka.

37 min. El Arabi efektownie minął Arbeloę i próbował wbić piłkę przed bramkę. Stoperzy Realu przecięli jednak to podanie.

34 min. Próba strzału Floresa - bardzo nieudana. Od bramki zacznie Casillas.

32 min. Benzema blisko podwyższenia wyniku! Gomez pomylił się w obronie i Francuz miał okazję do pokonania bramkarza gości. Przelobował Toño, ale piłka spadła za bramką.

29 min. Granada rusza z ciekawym kontratakiem, ale wszystko przerwał Pepe.

29 min. I doczekał się Portugalczyk - to jego 150. bramka w barwach Realu.

26 min. GOOOL! RONALDO! Ależ błąd Toño! CR7 chyba sam nie wierzy, że to wpadło do bramki! Callejon zagrał do linii końcowej, a Ronaldo od razu uderzył z niemalże zerowego kąta na bliższy słupek. Piłka wpadła do bramki między nogami nieruchomego bramkarza gości. A do tej pory Toño bronił doskonale i potwierdzał swoją klasę.

25 min. Ostro bita piłka, ale gospodarze wybijają i ruszają z kontrą.

25 min. Rico uderza z dystansu, ale trafia w jednego z gospodarzy. Rzut rożny.

24 min. Modrić zagrywa w polu karnym do Benzemy, ale temu odskakuje piłka. Goście wybijają piłkę pod nogi Ronaldo, który znowu strzela niecelnie z dystansu.

21 min. Ronaldo wciąż nie poprawił celownika w lidze. Strzela z dystansu, ale obok bramki.

20 min. Bohaterem dwudziestu pierwszych minut meczu bez wątpienia jest Luka Modrić. Chorwat co rusz przeszywa obronę Granady precyzyjnymi zagraniami. Playmaker godny zespołu Królewskich.

17 min. Khedira blisko przejęcia piłki w polu karnym. Toño był szybszy, ale przypłacił to bolesnym starciem z Khedirą.

14 min. Ronaldo mocno po ziemi - piłka odbiła się od muru i wyleciała za boisko.

13 min. Faul tuż przed polem karnym Granady. Żółta kartka dla Gomeza, który powalił Khedirę.

12 min. Siqueira rusza z kontratakiem i zagrywa do Floro Floresa. Ten od razu strzela, ale zostaje zablokowany.

10 min. Pierwsza próba ataku gości - Callejon wrócił i wyjaśnił sytuację.

9 min. Jeżeli Ronaldo dzisiaj trafi do siatki będzie to jego 150. bramka w Realu.

5 min. Rozegranie sprytne, ale Benzema był na spalonym.

5 min. Faul - będzie dośrodkowanie w pole karne Granady.

4 min. Toño ratuje swój zespół! Modrić zagrał świetną prostopadłą piłkę do Callejona, ale napastnik Królewskich nie dał rady pokonać bramkarza gości.

3 min. Mecz zaczyna się od ofensywy Realu. Na razie goście umiejętnie się jednak bronią.

1 min. Zaczynamy. Mecz poprzedziła bardzo ładna uroczystość podziękowania koszykarzom Realu Madryt, którzy zdobyli srebrny medal olimpijski.

Składy:

Real Madryt:
Casillas, Pepe, Ramos, Khedira, Ronaldo, Benzema, Marcelo, Alonso, Arbeloa, Modrić, Callejon

Granada:
Toño, Nyom, Siqueira, Flores, Lopez, El Arabi, Rico, Orellana, Gomez, Ortiz, Iriney

Przed meczem:

Początek sezonu ligowego nie ułożył się po myśli Jose Mourinho. Granada jest - ku przerażeniu kibiców Królewskich - w tabeli tuż obok Realu Madryt. Oba kluby mają po jednym punkcie. Real jest wyżej - na piętnastym miejscu - dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Mistrz Hiszpanii najpierw zremisował z Valencią 1:1, co jeszcze kibice Los Blancos mogli zrozumieć. Potem jednak przyszła porażka z FC Barceloną w pierwszym meczu o Superpuchar oraz kompromitująca przegrana z małych derbach Madrytu z Getafe.

Real powoli jednak zaczyna się rozpędzać - wzmocniony transferem Luki Modricia pokonał w rewanżu Katalończyków i sięgnął po Superpuchar Hiszpanii. Wczoraj zespół zasilił dodatkowo Michael Essien - wypożyczony z Chelsea Londyn. Essien to zawodnik, z którym Mourinho współpracował przez wiele lat. Pomocnik z Ghany ma wzmocnić siłę mistrzów Hiszpanii w środku pola.

Granada w pierwszej kolejce przegrała 0:1 z Rayo Vallecano, a w drugiej - zremisowała 1:1 z Sevillą. Dla siedemnastego zespołu poprzedniego sezonu La Liga (ostatnie miejsce przed strefą spadkową) dobry będzie nawet remis. Ale może być o niego bardzo trudno - Królewscy są głodni zwycięstw.