Sobiech strzela dla Hannoveru

Sobiech strzela dla Hannoveru

Artur Sobiech zdobył dwa gole dla Hannoveru 96 w wygranym 4:0 wyjazdowym meczu drugiej kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z VfL Wolfsburg. To pierwsze trafienia polskiego napastnika w tym sezonie Bundesligi.

Sobiech ma za sobą bardzo udany tydzień. W czwartek jako rezerwowy dwukrotnie pokonał bramkarza Śląsk Wrocław w spotkaniu Ligi Europejskiej.

W niedzielę trener ekipy z Hanoweru Mirko Slomka desygnował 22-letniego Polaka do podstawowej jedenastki, a ten odwdzięczył mu się dwoma bramkami (łącznie w Bundeslidze zdobył dotąd cztery). W 26. minucie Sobiech wykończył kontratak gości i podwyższył na 2:0, a w 56. do bramki "Wilków" trafił głową po dośrodkowaniu Szabolcsa Husztiego. Węgier asystował przy wszystkich czterech golach.

Pozostałe dwa zdobyli Tunezyjczyk Karim Haggui i Duńczyk Leon Andreasen.

W 70. minucie polskiego napastnika, który nie został powołany przez selekcjonera Waldemara Fornalika do kadry na mecze eliminacji mistrzostw świata z Czarnogórą i Mołdawią, zastąpił pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej Didier Ya Konan.