Polka pobiła rekord świata na Paraolimpiadzie!

Polka pobiła rekord świata na Paraolimpiadzie!

Karolina Kucharczyk (Kadet Rawicz) zdobyła w Londynie piąty dla Polski złoty medal XIV Paraolimpiady. 21-letnia podopieczna Bogusława Jusiaka wynikiem 6,00 m ustanowiła rekord świata w skoku w dal.

Kucharczyk, trenująca w klubie, w którym karierę rozpoczynała wicemistrzyni olimpijska z Londynu w rzucie młotem Anita Włodarczyk (obecnie Skra Warszawa), była znacznie lepsza od konkurentek. Druga Rosjanka Krestina Żukowa uzyskała 5,38, a trzecia Chorwatka Mikela Ristoski - 5,28.

Niepełnosprawna intelektualnie rawiczanka, która startuje również w zawodach PZLA, nie jest jednak specjalistką w skoku w dal. Zdecydowanie lepiej czuje się w biegu na 100 m przez płotki, ale ta konkurencja nie jest rozgrywana w paraolimpiadzie. W poniedziałek wieczorem złoty medal wywalczyła także Natalia Partyka (Szansa Start Gdańsk). W finale gry pojedynczej tenisa stołowego pokonała Chinkę Qian Yang 3:2.

W sumie polska ekipa ma w dorobku dziesięć medali, oprócz pięciu złotych - cztery srebrne i brązowy.