Polacy strzelają gole w niemieckiej lidze

Polacy strzelają gole w niemieckiej lidze

Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski zdobyli po jednej bramce, a Łukasz Piszczek popisał się asystą, w meczu trzeciej kolejki ligi niemieckiej. W Dortmundzie Borussia na oczach 80 tys. kibiców pokonała Bayer Leverkusen 3:0.

Pierwszy gol wpadł w 28. minucie, a jego strzelcem był Mats Hummels. Rywale nie upilnowali w polu karnym obrońcy, który bez problemu skierował głową piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

11 minut później bramkową akcję przeprowadziło dwóch Polaków. Łukasz Piszczek otrzymał długie prostopadłe podanie, dopadł do piłki na prawym skrzydle na wysokości pola karnego Bayeru i znalazł Błaszczykowskiego mocnym, precyzyjnym zagraniem po ziemi. Niepilnowany kapitan biało-czerwonych nie dał szans bramkarzowi Berndowi Leno i obrońcy tytułu prowadzili do przerwy 2:0.

W drugiej połowie kolejną bramkę dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Matsa Hummelsa i strzałem głową ustalił wynik spotkania.

W 80. minucie trener Juergen Klopp zdecydował się zdjąć z boiska Błaszczykowskiego - w jego miejsce wszedł Moritz Leitner. Pozostali Polacy dograli mecz do końca.