Turniej WTA w Kantonie: Radwańska w półfinale!

Turniej WTA w Kantonie: Radwańska w półfinale!

Urszula Radwańska (fot. Newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
21-letnia krakowianka, która zajmuje najwyższe w karierze 39. miejsce w światowym rankingu, po raz drugi w ciągu kilku dni awansowała do półfinału imprezy WTA. Przed tygodniem tę fazę rywalizacji osiągnęła również w identycznie dotowanym turnieju w Taszkencie.

Z Cheepers Polka zmierzyła się w Kantonie także przed rokiem i wtedy w ćwierćfinale przegrała w trzech setach. Od tego czasu w klasyfikacji WTA przesunęła się o 66 pozycji w górę i zrewanżowała się rozstawionej z numerem piątym rywalce. Mecz trwał prawie godzinę i 39 minut. W Chinach młodsza z sióstr Radwańskich zarobiła już 10 200 dolarów i zyskała 130 punktów do rankingu tenisistek.

Półfinałową rywalką Radwańskiej będzie Su-Wei Hsieh, która pokonała Francuzkę Mathilde Johansson 6:3, 6:0. Z reprezentantką Tajwanu, obecnie 53. tenisistką świata, Polka nigdy wcześniej nie grała. Hsieh w lutym tego roku odniosła największy sukces w karierze, triumfując w turnieju WTA w Kuala Lumpur.