Puchar Polski: Olimpia Grudziądz gra dalej

Piłkarze Olimpii Grudziądz zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski (fot. PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Olimpia Grudziądz awansowała do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski. Pierwszoligowa drużyna pokonała po dogrywce w Wałbrzychu drugoligowego Górnika 3:1 (0:0, 1:1).
W pierwszej części spotkania obie drużyny wyjątkowo raziły nieskutecznością - nie potrafiły nawet wykorzystać rzutów karnych. Najpierw w poprzeczkę uderzył pomocnik Olimpii Paul Grischok, a następnie strzał z jedenastu metrów Grzegorza Michalaka obronił Michał Wróbel. Pierwsi przełamali się goście - w 59. minucie bramkę dla zespołu z Grudziądza zdobył Sławomir Mazurkiewicz. Na niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał Daniel Zinke. Olimpia prowadzenie odzyskała już w piątej minucie dogrywki dzięki trafieniu Adama Cieślińskiego. Zwycięstwo przypieczętował Adrian Frańczak.

25 i 26 września awans wywalczyły drużyny Wisły Kraków, Ruchu Chorzów, Legii Warszawa i Śląska Wrocław. Kolejne spotkania tej fazy Pucharu Polski odbędą się 2 i 3 października. Wiadomo, że w ćwierćfinałach zagra sześciu przedstawicieli ekstraklasy.