KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2:2 (1:1)

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2:2 (1:1)

Legioniści Jakub Wawrzyniak (L) i Inaki Astiz (P) zatrzymują Szymona Pawłowskiego (C) z Zagłębia (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
KGHM Zagłębie Lubin zremisował u siebie z Legią Warszawa 2:2 (1:1). Bramki strzelili Michal Papadopulos (36), Marek Saganowski (44, 78) i Robert Jeż (58).
Pierwsze trzydzieści minut sobotniego spotkania były wyrównane. Żadna z drużyn poważnie nie zagroziła bramce rywala, a walka toczyła się głównie w środku pola. Ostatni kwadrans pierwszej połowy przyniósł ożywienie na boisku. Najpierw mocniej zaatakowali podopieczni Jana Urbana. Po ładnej akcji Danijela Ljuboi, który dośrodkował w pole karne, bliski zdobycia gola był Jakub Kosecki, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz "Miedziowych". Kilka sekund później po kontrze piłkę w bramce gości umieścił Michal Papadopulos.

Niedługo jednak gospodarze cieszyli się z prowadzenia, bo po niespełna dziesięciu minutach po akcji Miroslava Radovica głową piłkę w bramce Zagłębia umieścił Marek Saganowski.

Po zmianie stron z większym impetem zaatakowali gospodarze. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Po dośrodkowaniu Pawła Widanowa z prawej strony, piłkę do bramki Dusana Kuciaka skierował Robert Jeż. W kolejnych minutach "Miedziowi" jeszcze trzykrotnie byli bliscy zdobycia gola, z czego najlepszą okazję miał Szymon Pawłowski, którego potężne uderzenie zza pola karnego minęło lewy słupek bramki Legii. Nie wykorzystane okazje się mszą i chwilę później bramkarz Zagłębia skapitulował po strzale Saganowskiego, który bezbłędnie wykorzystał podanie Ljuboi.

Żółte kartki otrzymali - KGHM Zagłębie Lubin: Maciej Małkowski. Legia Warszawa: Daniel Łukasik, Michał Kucharczyk.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 9 516.

Składy:

KGHM Zagłębie Lubin: Michał Gliwa - Aleksandar Tunczew, Paweł Widanow, Adam Banaś, Costa Nhamoinesu - Maciej Małkowski (78. Elton Lira), Jiri Bilek, Adrian Rakowski (85. Maciej Kowalski-Haberek), Robert Jeż, Szymon Pawłowski - Michal Papadopulos (69. Darvydas Sernas).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Jakub Rzeźniczak, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radovic, Danijel Ljuboja, Michał Żyro (69. Michał Kucharczyk), Daniel Łukasik (46. Dominik Furman), Jakub Kosecki (60. Jorge Salinas) - Marek Saganowski.