Gdyby nie słupek... Bełchatów postraszył Ruch

Gdyby nie słupek... Bełchatów postraszył Ruch

Ruch zdobył bramkę w 89 minucie (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
Gol zdobyty w końcówce zapewnił Ruchowi Chorzów zwycięstwo nad PGE GKS-em Bełchatów.
Role przed tym spotkaniem były precyzyjnie rozpisane. Gospodarze po słabym starcie znajdowali się na fali wznoszącej, bełchatowianie przyjechali do Chorzowa jako ostatni zespół tabeli, z jednym punktem na koncie. Skończyło się wygraną faworyta, choć bramkarza Ruchu dwa razy uratował słupek.

Pierwsza połowa mogła wywołać entuzjazmu chorzowskich kibiców. To goście pierwsi zaatakowali i mogli niespodziewanie prowadzić. Bliski szczęścia był Kamil Wacławczyk. Zabrakło mu niewiele, bo z bliska trafił w słupek. Być może ta sytuacja podziałała „trzeźwiąco” na piłkarzy Ruchu, bowiem zabrali się z większą ochotą do akcji ofensywnych. Dwie dobre okazje miał Arkadiusz Piech i dwa razy musiał uznać wyższość bramkarza GKS.

Po przerwie „Niebiescy” zaatakowali, ale po kwadransie mogli zostać „skarceni” przez Szymona Sawalę. Po potężnym uderzeniu bełchatowskiego obrońcy z 25 metrów piłka odbiła się od słupka. Uspokoił nastroje na trybunach niezawodny ostatnio snajper chorzowian Arkadiusz Piech. Wykorzystał techniczne podanie Marcina Kikuta i głową pokonał bramkarza rywali.

Prawdziwe emocje zaczęły się w końcówce, bo skazywani na pożarcie goście wyrównali. Pawłowi Buzale pomogła postawa chorzowian w ich polu karnym. Kwestia wygranej pozostała otwarta do ostatnich minut. Gorąco było pod obiema bramkami. Komplet punktów Ruchowi zapewnił Maciej Jankowski.

Ruch Chorzów - PGE GKS Bełchatów 2:1 (0:0).

Bramki: 1:0 Arkadiusz Piech (62-głową), 1:1 Paweł Buzała (71), 2:1 Maciej Jankowski (89).

Żółta kartka - Ruch Chorzów: Marcin Kikut. PGE GKS Bełchatów: Tomasz Wróbel.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 2 500.

Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Marcin Kikut, Piotr Stawarczyk, Maciej Sadlok, Marek Szyndrowski - Pavel Sultes (81. Jakub Smektała), Marcin Malinowski, Gabor Straka (59. Maciej Jankowski), Marek Zieńczuk - Filip Starzyński (75. Paweł Lisowski), Arkadiusz Piech.

PGE GKS Bełchatów: Adam Stachowiak - Raul Gonzalez, Maciej Szmatiuk, Mate Lacic, Szymon Sawala - Tomasz Wróbel, Grzegorz Baran, Miroslav Bozok (83. Alan Stulin), Kamil Wacławczyk, Kamil Kosowski (46. Łukasz Madej) - Michał Mak (58. Paweł Buzała).