Ignerski w lidze włoskiej: 24 minuty, 12 punktów i zwycięstwo

Ignerski w lidze włoskiej: 24 minuty, 12 punktów i zwycięstwo

12 punktów Ignerskiego pomogło jego drużynie w odniesieniu zwycięstwa w lidze (fot. sxc.hu)Źródło:FreeImages.com
Michał Ignerski zdobył 12 punktów dla Banco di Sardegna Sassari w meczu drugiej kolejki włoskiej ekstraklasy koszykarzy. Jego drużyna wygrała na wyjeździe 85:79 z Sutorem Montegranaro.

Reprezentant Polski prebywał na parkiecie 24 minuty, trafił jeden z trzech rzutów za dwa, trzy z siedmiu za trzy punkty i jeden z dwóch wolnych, miał także trzy zbiórki w obronie. Szczególnie efektownie i skutecznie zagrał w ostatnich pięciu minutach, gdy wrócił na boisko przy prowadzeniu swojego zespołu 69:66 i trafił trzy kolejne "trójki", zapewniając drużynie bezpieczną różnicę i przyczyniając się do jej drugiego zwycięstwa w lidze.

Szymon Szewczyk, podobnie jak w pierwszej kolejce, nie wystąpił z powodu kontuzji w meczu w barwach Umana Reyer Wenecja przeciwko zespołowi Trenkwalder Reggio Emilia (60:58).