Liga francuska: remis w meczu na szczycie, dwa gole Ibrahimovica

Liga francuska: remis w meczu na szczycie, dwa gole Ibrahimovica

Zlatan Ibrahimovic (fot. EPA/SEBASTIEN NOGIER/PAP)
Lider francuskiej ekstraklasy piłkarskiej Olympique Marsylia zremisował na własnym boisku z Paris Saint Germain 2:2 w 8. kolejce rozgrywek. Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyli Andre-Pierre Gignac (Olympique) i Zlatan Ibrahimovic (PSG).

Wszystkie bramki padły w pierwszej części spotkania. Zespół z Marsylii na prowadzenie wyprowadził w 17. minucie Gignac. Odpowiedź ze strony Ibrahimovicia nastąpiła po sześciu minutach - najpierw doprowadził do wyrównania, a po dwóch minutach wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 32. minucie był znów remis - swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Gignac. Ekipa z Marsylii utrzymała prowadzenie w tabeli i nadal ma trzy punkty przewagi nad PSG.

W innym niedzielnym meczu Girondins Bordeaux, z Ludoviciem Obraniakiem w składzie (rozegrał cały mecz), zremisowało na wyjeździe 1:1 ze Stade Brest. Natomiast dzień wcześniej Stade de Reims, którego zawodnikiem jest inny kadrowicz biało-czerwonych Grzegorz Krychowiak, pokonało na własnym boisku z Nice 3:1. Polak grał całe spotkanie.