Canarinhos rozgromili Irak. Kaka wrócił - i strzelił

Canarinhos rozgromili Irak. Kaka wrócił - i strzelił

Kaka miał okazję cieszyć się z bramki w meczu z Irakiem (fot. EPA/BJORN LINDGREN/PAP)
Piłkarska reprezentacja Brazylii wygrała z Irakiem 6:0 (2:0) w meczu towarzyskim rozegranym w szwedzkim Malmoe. 16 października Brazylia we Wrocławiu zmierzy się z Japonią.
W podstawowym składzie reprezentacji Brazylii wyszedł Kaka, dla którego był to pierwszy mecz w reprezentacji Brazylii od czasu mundialu w RPA w 2010 roku. Gospodarze mistrzostw świata w 2014 roku już do przerwy prowadzili 2:0, a w drugiej połowie jeszcze cztery razy zmusili do kapitulacji bramkarza Iraku.

Brazylia - Irak 6:0 (2:0)

Bramki: Oscar (22, 26), Kaka (48), Hulk (56), Neymar (76), Lucas Moura (80). Sędziował: Martin Hansson (Szwecja). Widzów: 20 000.

Brazylia: Diego Alves - Adriano Correia, David Luiz, Thiago Silva, Marcelo - Paulinho (89-Fernando Martins), Ramires (80-Sandro), Kaka (72-Lucas Moura), Oscar (81-Giuliano) - Neymar, Hulk (73-Thiago Neves)

Irak: Noor Sabri - Samal Saeed, Ali Rehema, Salam Shaker, Basem Abbas - Ahmed Ibrahim, Muthana Khalid (88-Jalal Hasan), Hamady Ahmad, Nashat Akram (59-Abdul Zahra) - Ahmed Yasin (59-Mustafa Karim), Younis Mahmoud (60-Amjad Radhi)