Iker Casillas znów pobił rekord

Iker Casillas śrubuje rekord (fot. PAP/EPA/ALBERTO ESTEVEZ)
Bramkarz piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii Iker Casillas pobił własny rekord pod względem liczby minut bez puszczonej bramki. Zawodnik Realu Madryt zachowuje czyste konto w drużynie narodowej od 728 minut.

Casillas wyrównał najlepszy wynik w piątkowym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata w Brazylii, ok. 20 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego. "La Roja" pokonała Białoruś w Mińsku 4:0 w 141. występie piłkarza w barwach narodowej drużyny. Pod tym względem 31-letni bramkarz także jest rekordzistą.

Casillas nie miał w piątek dużo pracy. Przez cały mecz rywale oddali tylko jeden celny strzał, z którym doświadczony bramkarz bez problemu sobie poradził.

Poprzedni rekord Hiszpan ustalił podczas Euro 2008. Wówczas nie dał się pokonać żadnemu rywalowi przez 708 minut, a jego zespół wygrał turniej.