Skra Bełchatów trzecią drużyną świata

Skra Bełchatów trzecim klubem na świecie (fot.sxc.hu)
Zawodnicy Skry Bełchatów zdobyli brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Dausze w Katarze. W meczu o trzecie miejsce pokonali rosyjski Zenit Kazań 3:2 (25:18, 18:25, 15:25, 26:24, 15:11).
Mecz był drugim spotkaniem drużyn podczas tegorocznej edycji Mistrzostw. Po raz kolejny rosyjski zespół, zwycięzca siatkarskiej Ligi Mistrzów, musiał uznać wyższość Skry Bełchatów. Dzięki zwycięstwu polski zespół zdobył już trzeci medal Klubowych Mistrzostw Świata. Dotychczas zawodnikom z Bełchatowa w czasie tych rozgrywek dwukrotnie udało się stanąć na drugim stopniu podium.

PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań 3:2 (25:18, 18:25, 15:25, 26:24, 15:11)

Składy:

PGE Skra Bełchatów: Paweł Woicki, Aleksandar Atanasijević, Yosleyder Cala, Mariusz Wlazły, Wytze Kooistra, Daniel Pliński, Paweł Zatorski (libero), oraz Dejan Vincić, Karol Kłos, Michał Winiarski, Michał Bąkiewicz, Konstatntin Cupković.

Zenit Kazań: alerio Vermiglio, Maksym Michajłow, Jewgienij Siwożelez, Matthew Anderson, Nikołaj Apalikow, Aleksander Abrosimow, Aleksiej Obmoczajew (libero), oraz Iwan Demakow, Władysław Babiczew (libero).