Sensacja w Monachium - "Aptekarze" pokonali Bayern

Sensacja w Monachium - "Aptekarze" pokonali Bayern

Bayern został pokonany (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Koniec niesamowitej passy Bayernu Monachium. W dziewiątej kolejce Bundesligi Bawarczyków na ich własnym stadionie pokonał Bayer Leverkusen.
W 42 minucie gola dla "Aptekarzy" z Leverkusen zdobył Stefan Kiessling. W 77 minucie nadzieję w serca gospodarzy wlał Mario Mandzukic, najskuteczniejszy obecnie piłkarz Bundesligi. Gdy wydawało się, że mecz skończy się remisem, w 87 minucie zwycięskiego gola dla Bayeru zdobył Sidney Sam. Dla Bayernu Monachium była to pierwsza porażka w sezonie.

W innych rozgrywanych w niedzielę meczach VfB Stuttgart pokonał Eintracht Frankfurt 2:1, a Hannover 96 uległ u siebie Borussii Moenchengladbach 2:3, choć prowadził już 2:0. W tym spotkaniu wystąpił Artur Sobiech.

W sobotę kolejne trzy punkty zgarnęła Borussia Dortmund, która pokonała SC Freiburg 0:2. Asystę w tym meczu zanotował Robert Lewandowski, występ - Łukasz Piszczek. Ostatni z "polskiego trio" z Dortmundu, Jakub Błaszczykowski, nie pojawił się na murawie z powodu kontuzji.

Mimo przegranej, z dorobkiem 24 punktów Bayern Monachium pozostaje liderem Bundesligi. Na drugim miejscu jest Schalke (20 punktów) przed Eintrachtem Frankfurt (19) oraz Borussią Dortmund (15).