Szczęsny broni karne, Arsenal wyeliminowany przez czwartoligowca

Wojciech Szczęsny nie uratował Arsenalu (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Arsenal Londyn, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, przegrał z czwartoligowym klubem Bradford i odpadł z Pucharu Ligi.
W poprzedniej rundzie Pucharu Ligi w Anglii, Arsenal Londyn przegrywał z Reading 0:4, by doprowadzić do stanu 4:4 i zwyciężyć po dogrywce 7:5. W meczu wyjazdowym z czwartoligowym Bradford trener "Kanonierów" Arsene Wenger wystawił prawie najsilniejszy skład.

Nie pomogło to jednak drużynie, której bramki strzeże Wojciech Szczęsny. W 16 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie (bramkę zdobył Garry Thompson). Tuż przed końcem meczu wyrównał Thomas Vermaelen. Zarządzono dogrywkę, w której kolejne gole już nie padły.

Rzuty karne lepiej wykonywali czwartoligowcy i Arsenal odpadł z Pucharu Ligi. Wojciech Szczęsny obronił dwie jedenastki.