Dakar, drugi etap: Małysz się zakopał, Hołowczyc ósmy

Adam Małysz (FOT.TEDI /NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Drugi etap 35. Rajdu Dakar był pechowy dla jadącego po raz drugi w tym rajdzie Adama Małysza. Były skoczek narciarski zajął 25. Miejsce, ponieważ utknął na pierwszej wydmie na odcinku specjalnym.
Małysz musiał nagle zwolnić, kiedy jadący przed nim Argentyńczyk gwałtowanie zahamował. Utrata prędkości spowodowała, że Polak zakopał się w piasku. Stracił pół godziny, ale to nie był koniec jego pecha. Podczas przeprawy przez rzekę były skoczek uderzył kołem w kamień. Konieczna była zmiana. - Dakar jest długi i na pewno będziemy walczyć. Nie jechałem jak dziki – podsumował Orzeł z Wisły. W klasyfikacji generalnej zajmuje ósme miejsce.

Ósmy na mecie pojawił się Krzysztof Hołowczyc w Mini All4 Racing. Do zwycięzcy i lidera, Stephane'a Peterhansela, stracił 14 minut. W klasyfikacji Dakaru Polak również jest ósmy.

W kategorii motocykli Jacek Czachor zajął 23. miejsce (16.47 minut straty do lidera i 28. Miejsce w klasyfikacji generalnej), Jakub Przygoński 25. (17.18 minuty strat i 23. miejsce), a Marek Dąbrowski 66. (41.20 minut straty i 61. miejsce).

Lepiej powiodło się Polakom startującym na quadach. Rafał Sonik zajął 6. miejsce i w klasyfikacji generalnej jest 5., a Łukasz Łaskawiec ukończył etap na 18. pozycji i jest 19. w „generalce”.