Słowenia - Polska

Słowenia - Polska

Kamil Syprzak w ataku (fot. MICHAL NOWAK / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Polski przegrała 24:25 ze Słowenią w meczu mistrzostw świata w piłce ręcznej rozgrywanych w Hiszpanii. Dzięki wygranej Słoweńcy mogą się już cieszyć z awansu. Polacy zawiedli w drugiej połowie - na przerwę schodzili z trzypunktową przewagą, ale w drugiej odsłonie gry razili nieskutecznością, kiedy na osiem punktów rywali odpowiedzieli tylko jednym.
 21:48
Przepychanka na koniec meczu. Zrobiło się bardzo nerwowo. Słoweńcy już fetują. Jedna bramka... To był mecz do wygrania - wystarczyło chociażby wykorzystać dwa zmarnowane rzuty karne.
 30 min.
Gajić trafia - ale już po gwizdku. Słowenia ma awans, my musimy na niego jeszcze poczekać.
 30 min.
Lijewski trafia! Jeszcze 16 sekund!
 30 min.
Kubisztal marnuje rzut karny! Poprzeczka! Zostało pół minuty.
 30 min.
A Słoweńcy się nie mylą. 25 gol.
 29 min.
Niemożliwe! Polacy totalnie rozbili obronę Słoweńców. Ale Jurecki sam na sam z bramkarzem rywali nie jest w stanie go pokonać! Doskonale sobie dzisiaj radzi.
 29 min.
Błąd podwójnego kozłowania rywali. Teraz wyrównać!
 28 min.
Najlepiej atakujemy ze skrzydeł - Bartczak się nie myli.
 27 min.
Rzut karny dla Słoweńców. Gajić się nie myli i robi się bardzo źle.
 26 min.
Lijewski trafia w poprzeczkę! Nie ma wyrównania, kończy się przewaga, rywale atakują. Źle! Ta akcja może nas kosztować remis lub wygraną.
 26 min.
Dolenec nad bramką! Czas wyrównać.
 25 min.
Szybkie zagranie do Orzechowskiego i punkt ze skrzydła! Na dodatek wykluczony na dwie minuty zostaje ten niebezpieczny Mackovcek. Orzechowski po jego faulu opuszcza boisko niestety kulejący.
 23 min.
Piękna akcja, z ogromną swobodą. Skrzydłowi Słowenii oszukali całą naszą drużynę - włącznie ze Szmalem.
 22 min.
Jurecki w odpowiedzi po kontrze. Znów tracimy gola.
 22 min.
Dolenec zaskakuje rzutem z dystansu ze środka. Znowu dwa punkty straty.
 21 min.
Lijewski znowu celnie - łapiemy kontakt!
 21 min.
Żółta kartka dla trenera Słoweńców.
 20 min.
Lijewski chciał przelobować bramkarza Słoweńców. Ale znowu nie trafia.
 20 min.
Mackovcek znowu nas bombarduje. Rzuca punkt, Syprzak dostaje czerwoną kartkę! Gramy w osłabieniu dwie minuty.
 20 min.
Syprzak! Szybki obrót i pewny rzut.
 19 min.
Szmal zatrzymuje Słoweńców, którzy musieli szybko atakować po odgwizdaniu pasywnej gry! Możemy złapać kontakt.
 18 min.
Lijewski! Genialny rzut w krótki róg! Coś się ruszyło w grze Polaków.
 17 min.
Fantastyczne podanie za plecami do Zormana, który z najbliższej odległości nie potrafi pokonać Szmala! Świetna obrona Polaka.
 16 min.
Bielecki! Bomba z 12 metrów! Tracimy trzy punkty.
 16 min.
Mackovsek punktuje. Na dodatek dwie minuty kary dla Orzechowskiego. To już raczej jest przegrany mecz.
 16 min.
Jurecki psuje po raz pierwszy w meczu - ale było blisko, rzucił w poprzeczkę.
 14 min.
Lijewski! Wreszcie! Po 43 minutach gry...
 14 min.
Już prawie kwadrans gry a my tylko jeden punkt...
 13 min.
Gajić pokonuje Wicharego (wszedł przed sekundą) z rzutu karnego. 19 punkt. 8:1 w drugiej połowie!
 11 min.
Lijewski nawet nie trafia w bramkę. Ósma próba!
 10 min.
Tracimy piłkę w ataku i Zvizej karci nas po raz kolejny. Wciąż jedna bramka Polaków po przerwie. Rywali... siódma.
 10 min.
Słoweńcy w komplecie - Gajić pokonuje Szmala z narożnika boiska.
 9 min.
Podanie do Bartczaka... w nogi. Szkoda.
 8 min.
Przechwyt Polaków. Mamy pół minuty przewagi na wyrównanie.
 7 min.
Bartosz Jurecki! WRESZCIE gol Polaków. Słoweńcy rzucili już w tej połowie pięć razy!
 7 min.
Kara dwóch minut dla Gabera. Trzeba odrabiać straty!
 6 min.
Mackovsek rzuca z dystansu i się nie myli. Robi się tragicznie - Polacy tylko statystują.
 5 min.
Lijewski rzuca po raz szósty - bramki nie ma po raz szósty. Mackovsek z kolei wyprowadza Słowenię na prowadzenie. Piąta ich bramka z rzędu!
 5 min.
Trener polskiej kadry prosi o przerwę.
 4 min.
Tracimy piłkę w ataku - Gajić rusza z kontrą i sam pokonuje Szmala. Remis i zero pomysłu w ataku.
 3 min.
Słoweńcy znowu odrabiają straty! My też trafiliśmy, ale sędzia odgwizdał błąd. Przewaga się rozpłynęła.
 2 min.
Lijewski marnuje piąty rzut... Na szczęście Szmal broni w odpowiedzi i mamy znowu piłkę.
 1 min
Dolenec trafia po raz szósty. Nikt go nie może zatrzymać.
 1 min.
Gramy.
 30 min.
Przerwa. 3 punkty zaliczki, mogło być lepiej, ale nie narzekajmy!
 30 min.
Już ma być sygnalizacja gry pasywnej - nagle Dolenec rzuca i punktuje.
 29 min.
Lijewski nie rzuca, ale świetnie asystuje. Bartosz Jurecki z kolei nie myli się i znowu jesteśmy 4 bramki do przodu!
 28 min.
Żółta kartka dla Bartosza Jureckiego.
 28 min.
Jaszka trafia do bramki, ale zostaje odgwizdany faul w ataku. Trener Słoweńców prosi o czas.
 27 min.
Lijewski po raz czwarty nie może pokonać bramkarza - robią to za to rywale.
 26 min.
Szmal fenomenalnie broni rzut ze skrzydła, możemy powiększyć przewagę.
 25 min.
Fantastyczne przejęcie Jaszki i bramka! Po prostu wyciągnął piłkę rywalom spod nóg, kiedy bramkarz Słoweńców po raz kolejny obronił atak biało-czerwonych.
 24 min.
Słoweńcy gubią piłkę i zaczynamy atak pozycyjny. My nie jesteśmy w stanie go na czas wykorzystać - Słoweńcy znowu są w komplecie.
 23 min.
Żółta kartka dla Lijewskiego.
 22 min.
Jurecki! Przedziera się jak taran, zdobywa piątą bramkę i odsyła jednego ze Słoweńców- Zvizeja - na karę czasową!
 21 min.
Michael Biegler prosi o przerwę.
 21 min.
Znowu mamy dwa punkty przewagi - i udaje się ją utrzymać! Szmal broni i możemy atakować.
 20 min.
Błąd Polaków w ataku i atakują goście. Jeden ze Słoweńców pokonuje Szmala sprytnym kozłem.
 19 min.
Orzechowski sam na sam nie myli się! Mamy dziesiąty punkt.
 18 min.
Szmal broni rzut, ale Wiśniewski fauluje. Żółta kartka, rzut karny i ósmy punkt dla rywali.
 17 min.
Lijewski, dlaczego! Przejmuje piłkę, ale sam na sam z bramkarzem nie pokonuje bramkarza!
 17 min.
Jaszka! Przełożył rękę z lewej do prawej, minął bramkarza i wpakował piłkę do siatki!
 17 min.
Rywale cały czas utrzymują kontakt - znowu punktują. Nie możemy im na razie uciec.
 16 min.
Michał Jurecki! Czwarty rzut i czwarty punkt.
 15 min.
Znowu ten Dolenec - zdobywa drugi punkt z rzędu. Dosłownie wpycha się siłą w naszą obronę. Szmal jest sfrustrowany.
 14 min.
Wykorzystujemy przewagę liczebną - Jurecki gra tyłem do Orzechowskiego, a ten z ostrego kąta nie myli się.
 13 min.
Duży błąd polskiej obrony. Pomimo przewagi liczebnej bronimy słabo i rywale wciąż trzymają kontakt.
 13 min.
Świetny rzut Wiśniewskiego w krótki róg i mamy szósty punkt! Piłkę przejęliśmy po ostrej walce w środku pola - dosłownie w parterze.
 12 min.
Orzechowski rzuca ze skrzydła, ale nie trafia w bramkę. Jednak jeden ze Słoweńców dostaje karę 2 minut na ławce.
 11 min.
Piekielnie mocny rzut rywali. Szmal bez szans pomimo znacznej odległości.
 10 min.
Jaszka! Sam przejmuje, sam rusza z kontrą, sam na sam daje nam przewagę 2 bramek!
 10 min.
Szmal świetnie broni mocny rzut, ale Orzechowski ją przejmuję w polu bramkowym. Słoweńcy mają akcję od nowa.
 9 min.
Szkoda! Kubisztal marnuje rzut karny.
 8 min.
Szmal zatrzymuje Zormana i ruszamy do ataku!
 7 min.
Jurecki po raz kolejny! Sam się przedziera w stronę bramki i rzuca między nogami bramkarza.
 6 min.
Rzut karny dla rywali. Szmal nie daje rady.
 6 min.
Przechwyt piłki i atak pozycyjny Polaków. Rozmontowana obrona, trzeci gol.
 4 min.
Jurecki trafia po raz drugi - świetny rzut ze średniego dystansu.
 3 min.
Zorman wjeżdża w polską obronę jak w masło i łatwo pokonuje Szmala. Słoweńcy prowadzą.
 2 min.
Jaszka rzuca - i kolejny słupek! Mogliśmy mieć już trzy bramki. Dużo pecha biało-czerwonych.
 2 min.
Szmal blisko obrony! Z pierwszym rzutem sobie poradził, ale drugi już był skuteczny.
 1 min.
Ach, szkoda! Doskonały przechwyt i tylko słupek Orzechowskiego. Dobry początek Polaków.
 1 min.
Jurecki! 30 sekunda i prowadzimy!
 1 min.
Gramy!
 20:12
Mazurek Dąbrowskiego już za nami, czas na hymn Słoweńców.
 20:09
Początek meczu już za kilka minut.
Oba zespoły mają do tej pory na koncie po dwa zwycięstwa w mistrzostwach świata. Polacy ograli Białorusinów i Saudyjczyków, a Słoweńcy - również Saudyjczyków i Koreańczyków z południa. Obie reprezentacje miały więc czas w turnieju na rozgrzewkę - mistrzostwa rozpoczęły dwoma meczami z drużynami słabszymi, dobrymi na przetarcie.

Dla Słoweńców to już szóste mistrzostwa świata od uzyskania niepodległości. Dotychczas jednak furory nie robili, a w ostatnich dwóch spotkaniach z Polakami przegrali. Obecnie jednak polska reprezentacja nie jest już siłą, z którą muszą się liczyć największe potęgi piłki ręcznej i Słowenia może dla niej się okazać wymagającym przeciwnikiem.

Problemem dla biało-czerwonych może okazać się kontuzja Mariusza Jurkiewicza. Filar polskiej obrony szybko zakończył wczorajszy mecz z Arabią Saudyjską (wygrany 28:14) z powodu wybicia palca. Lekarze jednak podejrzewają, że Jurkiewicz może mieć pękniętą kość śródręcza - podaje portal handball.pl. Taka kontuzja wykluczyłaby go z gry do końca turnieju.