Puchar Narodów Afryki: gospodarze wygrywają, debiutanci punktują

Puchar Narodów Afryki: gospodarze wygrywają, debiutanci punktują (fot. sxc.hu)Źródło:FreeImages.com
Druga kolejka spotkań grupy A w trwającym Pucharze Narodów Afryki była udana dla gospodarzy - Republiki Południowej Afryki - oraz dla debiutujących w tych rozgrywkach piłkarzy Wysp Zielonego Przylądka. RPA pokonała Angolę, a Wyspy Zielonego Przylądka zremisowały z Maroko.
Popularni "Bafana Bafana" byli zdecydowanie lepsi od Angolczyków. Reprezentacja RPA pewnie pokonała swojego rywala 2:0 po bramkach Sangweniego z 30. minuty i Majoro z 62. minuty.

Kolejny punkt urwali debiutanci z Wysp Zielonego Przylądka - tym razem zremisowali 1:1 z Marokiem. Piłkarze z wysp prowadzenie objęli w 35. minucie meczu po golu Platiniego, a ich kibice mogli nawet uwierzyć w wygraną. Maroko wyrównującego gola zdobyło dopiero nieco ponad 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. W 79. minucie do bramki trafił Youssef El-Arabi.