Australian Open: Murray w finale, Federer odpada!

Australian Open: Murray w finale, Federer odpada!

Andy Murray (fot. Sydney Low / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Andy Murray pokonał Rogera Federera 6:4, 6:7, 6:3, 6:7, 6:2 i awansował do finału Australian Open, w którym zmierzy się z Novakiem Djokoviciem.
Szkot pewnie rozpoczął spotkanie i kontrolował sytuację w pierwszym secie. Federer miał tylko jednego break-pointa, ale nie wykorzystał go. Z kolei Murray szybko przełamał Szwajcara i prowadzenie utrzymał do końca seta. W drugim secie Federer jednak odgryzł się mistrzowi olimpijskiemu. Nie było ani jednego przełamania, a w tie-breaku lepszy okazał się Szwajcar.

Kolejny set to ponownie przewaga Andy'ego Murraya. Szwajcar znowu dał się przełamać, a Szkot skorzystał z okazji i wygrał swojego drugiego seta. Czwarty set to zdecydowanie lepsza gra Federera, który po raz pierwszy przełamał swojego rywala. Murrayowi udało się doprowadzić do przełamania powrotnego, co jednak zbytnio go uspokoiło. Federer wykorzystał to i doprowadził do kolejnego tie-breaka, którego i tym razem wygrał. W piątym secie szwajcarski tenisista opadł jednak z sił. Dał się dwa razy przełamać i przegrał go 6:2.

W finale Australian Open Andy Murray zmierzy się z Novakiem Djokoviciem. Mecz odbędzie się w niedzielę o 9:30 rano. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.