PNA: bramkarz wykorzystuje rzut karny, Burkina Faso demoluje Etiopię

W drugiej kolejce spotkań grupy C w Pucharze Narodów Afryki padło aż 6 bramek. Zambia zremisowała z Nigerią 1:1, a Burkina Faso rozbiła 4:0 Etiopię.
W pierwszym piątkowym spotkaniu Zambia zremisowała z Nigerią 1:1. Prowadzenie objęli w 57. minucie po golu Emmanuela Emenike Nigeryjczycy. Remis dla Zambii uratował... jej bramkarz, Kennedy Mweene, który w 85. minucie wykorzystał rzut karny.

Wysoko swoje spotkanie wygrała Burkina Faso, która pokonała Etiopię aż 4:0. Wynik jest tym bardziej zaskakujący, że Burkina Faso kończyła mecz w dziesiątkę, a zwycięstwo z Etiopią było jej pierwszym wygranym meczem w PNA od... 15 lat i 17 meczy. Dwie bramki zdobył Alain Traore, a po jednym trafieniu dołożyli Djakaridja Kone oraz Jonathan Pitroipa.