Niemcy pokonali Francuzów. Ostatni raz udało im się za Hitlera

Niemcy pokonali Francuzów. Ostatni raz udało im się za Hitlera

Ribery nie zatrzymał Niemców (fot. newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Niemiec pokonała w środę Francję 2:1. To pierwsze zwycięstwo Niemców nad Francuzami na wyjeździe od 78 lat - podaje "Przegląd Sportowy".
Niemcy ostatni raz pokonali "Trójkolorowych" we Francji 17 marca 1935 roku. Od tamtej pory reprezetacja Niemiec trzykrotnie zdobyła mistrzostwo świata i trzykrotnie mistrzostwo Europy. Na Francuzów sposobu nie mogła jednak znaleźć przez wiele lat. Wygrana jest tym cenniejsza, że to w ogóle pierwsze zwycięstwo Niemców nad Francuzami od 1987 roku - włącznie z meczami rozegranymi u siebie.

W środę wydawało się, że "klątwa" będzie trwać. Francuzi zdobyli bramkę w 44. minucie meczu po golu Valbueny. W drugiej połowie do bramki Llorisa trafili jednak Mueller w 51. minucie oraz Khedira w 74.