Bayern Monachium znokautował Werder Brema

Bayern Monachium zmierza po tytuł mistrza Niemiec (fot. sxc.hu Źródło: FreeImages.com
Bayern Monachium rozbił Werder Brema 6:1 w meczu 23 kolejki Bundesligi.
To szóste z rzędu zwycięstwo Bayernu w niemieckiej ekstraklasie. Podopieczni Juppa Heynckesa mają już 18 punktów przewagi nad broniącą tytułu Borussią Dortmund, która swój mecz (z Borussią Moenchengladbach) zagra w niedzielę.

Wielkie strzelanie na Alianz Arenie rozpoczął w 25 minucie Arjen Robben. Cztery minuty później na 2:0 podwyższył Javi Martinez. Tuż przed końcem pierwszej połowy czerwoną kartkę otrzymał gracz Werderu Sebastian Prödl.

W drugiej połowie Bayern nie miał żadnych problemów z grającymi w osłabieniu bremeńczykami. W 49 minucie samobójczą bramkę zdobył Theodor Gebre Selassie, cztery minuty później po strzale Mario Gomeza było 4:0. Werder odpowiedział bramką Kevina de Bruyne'a, ale potem do siatki trafiali już tylko gospodarze. Po golach Francka Ribery'ego oraz Gomeza zdobytych w końcówce meczu Bayern wygrał 6:1.