Półmaraton warszawski: o zwycięstwie zadecydowała sekunda

Półmaraton warszawski: o zwycięstwie zadecydowała sekunda

W tegorocznym Półmaratonie Warszawskim wzięło udział 13 tys. osób (fot. DOROTA SOLARZ / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Kenijczyk Martin Mukule wygrał 8. Półmaraton Warszawski - 21 km przebiegł w czasie 1 godzina 2 minuty i 49 sekund. Mukule niedawno wygrał Bieg Dominika w Gdańsku.
Walka o zwycięstwo w warszawskim półmaratonie była zacięta, bo Kenijczyk wygrał o... sekundę z Etiopczykiem Abrhą Asefą. Na trzecim miejscu uplasował się inny Kenijczyk, Samuel Rutto, gorszy od zwycięzcy o trzy sekundy. Czwarte miejsce zajął Marcin Chabowski.

Złotą medalistką Mistrzostw Polski Kobiet w Półmaratonie została Olga Kalendarova-Ochal, która pokonała trasę w Godzinę, czternaście minut i cztery sekundy. Dwie sekundy za nią finiszowała Dominika Nowakowska. Brązowy medal zdobyła Agnieszka Gortel-Maciuk (01:15:22).

W tegorocznym Półmaratonie Warszawskim wzięło udział 13 tys. osób.