Flota zatopiona, Śląsk w półfinale Pucharu Polski

Flota zatopiona, Śląsk w półfinale Pucharu Polski

Flota zatopiona, Śląsk w półfinale Pucharu Polski (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Śląsk Wrocław pokonał 2:0 (2:0) Flotę Świnoujście w wyjazdowym rewanżowym spotkaniu i awansował do półfinału Pucharu Polski. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Łukasz Gikiewicz oraz Waldemar Sobota.
Śląsk szybko otworzył wynik meczu - już w szóstej minucie Sebastian Mila precyzyjnie dograł piłkę do Łukasza Gikiewicza, który pokonał sam na sam bramkarza gospodarzy.

Drugą bramkę w 35. minucie strzelił Waldemar Sobota. Akcję znowu napędził Mila. Tym razem pomocnik mistrzów Polski zagrał na skrzydło do Ćwielonga, który z kolei zagrał na środek pola karnego. Tam już na piłkę czekał Sobota, który pewnym strzałem umieścił ją w bramce.

Śląsk Wrocław awansował do półfinału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Wisłą Kraków. W drugim półfinale zagrają ubiegłoroczni finaliści - Legia Warszawa oraz Ruch Chorzów.