WTA Miami: Agnieszka Radwańska bez szans. Serena Williams w finale z Szarapową

WTA Miami: Agnieszka Radwańska bez szans. Serena Williams w finale z Szarapową

Dodano:   /  Zmieniono: 9
Agnieszka Radwańska (fot. Chaz Niell / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska przegrała 0:2 (0:6, 3:6) z Sereną Williams w półfinale turnieju WTA w Miami. Polka nie obroni zeszłorocznego tytułu. W finale Serena Williams zmierzy się z Marią Szarapową.
Serena Williams dała prawdziwy koncert gry na kortach w Miami. W pierwszym secie nie pozostawiła Polce najmniejszych złudzeń i wygrała 6:0. Amerykanka grała cierpliwie i uderzała precyzyjnie, często w linie.

Lepiej dla Polki ułożyła się druga odsłona meczu, w której Agnieszce Radwańskiej w końcu udało się nawiązać walkę z rakietą numer jeden rankingu WTA. Przy stanie 3:2 Serena Williams ponownie jednak przełamała rywalkę i prowadzenie utrzymała już do końca seta, którego wygrała 6:3.

Amerykańska tenisistka znacznie lepiej zaprezentowała się na korcie i zasłużenie awansowała do finału turnieju w Miami. Na 40 winnerów ze strony utytułowanej Amerykanki Agnieszka Radwańska odpowiedziała tylko sześcioma. Polka popełniła również 12 niewymuszonych błędów przy 21 rywalki.

W finale Serena Williams zagra Marią Szarapową, którą rok temu w finale pokonała Agnieszka Radwańska.