Bayern rozbił HSV 9:2

(fot. firo Sportphoto / Newspix.pl )Źródło:Newspix.pl
Bayern Monachium zdemolował drużynę Hamburgera SV, których podejmował na swoim stadionie. Mecz zakończył się wynikiem 9:2 (5:0) dla gospodarzy. Gdyby nie wcześniejsza wygrana Borussii Dortmund z VfB Stuttgart ten imponujący triumf już w sobotę zapewniłby Bawarczykom mistrzostwo.
Najwięcej bramek dla Bawarczyków, bo aż cztery zdobył Claudio Pizarro. Dwa gole zdobył Holender Arjen Robben, a po jednym trafieniu zanotowali Shaqiri, Schweinsteiger i Ribery.

Po zakończeniu pierwszej połowy piłkarze Bayernu prowadzili już 5:0. Przy stanie 8:0, w drugiej połowie HSV strzeliło pierwszą bramkę, której autorem był Jeffrey Bruma. Holender zdobył bramkę głową. Bayern odpowiedział jednak natychmiast trafieniem Ribery'ego, a w samej końcówce drugą bramkę strzelili jeszcze goście, a konkretnie uczynił to Heiko Westermann.