LE: Chelsea wygrywa, Tottenham broni się przed porażką

Fernando Torres cieszy się z gola (fot. newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Zakończyły się pierwsze ćwierćfinałowe spotkania Ligi Europy. Łatwe zwycięstwo w Londynie zanotowała Chelsea, która pokonała Rubin Kazań 3:1. Remisem zakończył się mecz Tottenhamu i FC Basel. Swoje spotkania wygrały również Benfica oraz Fenerbahce.
Spotkanie Chelsea z Rubinem do udanych zaliczy Fernando Torres. Hiszpan, który od przybycia na Stamford Bridge ma problemy ze skutecznością, dwukrotnie pokonał bramkarza rywali - w 16. i 70. minucie. Trzecie trafienie dla zdobywców Pucharu Europy z zeszłego sezonu dołożył Victor Moses w 32. minucie. Rubin odpowiedział tylko trafieniem Bibrasa Natcho z 41. minuty.

W innej części Londynu spod toporu uciekł Tottenham, który zremisował 2:2 z FC Basel. Szwajcarzy szybko otworzyli wynik meczu trafieniami Valentina Stockera z 30. minuty i Fabiana Freia z 34. "Koguty" złapały kontakt jeszcze przed przerwą - w 40. minucie na listę strzelców wpisał się Emmanuel Adebayor. Po przerwie do wyrównania w 58. minucie doprowadził Gylfi Sigurdsson. Bramkowy remis w Anglii w lepszej pozycji przed rewanżem stawia zespół ze Szwajcarii.

Nie udał się wyjazd do Portugalii Newcastle United. "Sroki" szybko objęły prowadzenie dzięki bramce Papissa Cisse z 13. minuty, ale później strzelali już tylko zawodnicy Benfiki: Rodrigo Moreno w 25. minucie, Lima w 65. i Oscar Cardozo w 71. z rzutu karnego.

W spotkaniu pomiędzy Fenerbahce i Lazio długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W 47. minucie czerwoną kartkę otrzymał jednak Ogenyi Onazi z Lazio i to był punkt zwrotny całego meczu. W 78. minucie rzut karny wykorzystał Pierre Webó. W 90. minucie drugą bramkę dla Turków zdobył Dirk Kuyt.