Liga Europy: Chelsea z awansem, Tottenham odpada po rzutach karnych

Liga Europy: Chelsea z awansem, Tottenham odpada po rzutach karnych

Liga Europy: Chelsea z awansem, Lazio za burtą (fot. sxc.hu)Źródło:FreeImages.com
Zakończyły się ćwierćfinały Ligi Europy. Awans do półfinałów wywalczyły sobie Chelsea, Fenerbahce, Benfica oraz FC Basel. Niespodzianką jest porażka Tottenhamu. Zespół z Londynu uległ drużynie z Bazylei po dogrywce i konkursie rzutów karnych.
Rubin pokonał Chelsea w Moskwie, ale uległ londyńskiemu zespołowi z powodu gorszego bilansu bramkowego. Strzelanie w Rosji rozpoczął już w 5. minucie Torres. Tuż po przerwie wyrównał Marcano, ale goście od razu odpowiedzieli trafieniem Mosesa. Później strzelali już tylko gospodarze - Karadeniz i Natcho. Rubin, choć pokonał Chelsea, pożegnał się z europejskimi rozgrywkami. W Londynie wygrała Chelsea 3:1 i awansowała do półfinałów dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Lazio i Fenerbahce. Bramki strzelali Lulić oraz Erkin. Taki wynik awans dał Turkom, którzy w pierwszym meczu ćwierćfinałowym ograli rzymian 2:0.

Na awans długo mieli nadzieję zawodnicy Newcastle, którzy w pierwszym meczu z Benfiką w Lizbonie przegrali 1:3. "Sroki" objęły prowadzenie w 71. minucie po bramce Cisse. Dzięki golowi zdobytemu na wyjeździe do awansu Anglicy potrzebowali jeszcze jednej bramki.  Gospodarzy ze złudzeń odarł w 91. minucie Salvio. Benfica zremisowała z Newcastle 1:1 i awansowała do półfinałów Ligi Europy.

Spotkanie pomiędzy FC Basel i Tottenhamem zakończyło się konkursem rzutów karnych. Po regulaminowym czasie gry było 2:2 - tak jak przed tygodniem w Londynie. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie - dzięki bramkom Salaha i Dragovicia - ale za każdym razem odpowiadał im Dempsey.

W rzutach karnych znacznie lepsi byli zawodnicy z Bazylei - uderzali bezbłędnie. Po stronie Tottenhamu najpierw pomylił się z kolei Huddlestone, którego strzał obronił Sommer, a po chwili przestrzelił Adebayor. Tottenham przegrał rzuty karne 1:4 i pożegnał się z Ligą Europy. Dla Szwajcarów półfinał Ligi Europy to największy sukces w historii klubu.

Wyniki:

Rubin Kazań 3:2 Chelsea
Bramki: Torres (5.), Marcano (51.), Moses (55.), Karadeniz (62.), Natcho (75. karny)
Pierwszy mecz: 1:3
Awans: Chelsea

Lazio 1:1 Fenerbahce
Bramki: Lulić (60.), Erkin (73.)
Pierwszy mecz: 0:2
Awans: Fenerbahce

Newcastle 1:1 Benfica
Bramki: Cisse (71.), Salvio (91.)