Lechia przegrała z Jagiellonią. Trzy stracone okazje Dudy

Lechia przegrała z Jagiellonią. Trzy stracone okazje Dudy

Lechia Gdańsk przegrała z Jagiellonią Białystok 2:3. Napastnik biało-zielonych Adam Duda z czterech dogodnych sytuacji wykorzystał jednak zaledwie jedną - podaje Sport.pl.
Na początku meczu z boiska musiał zejść bramkarz Lechii Sebastian Małkowski. Zastąpił go Bartosz Kaniecki.

Napastnik Lechii Adam Duda nie wykorzystał trzech z czterech dogodnych sytuacji. W 12. minucie otrzymał dośrodkowanie od Deleu. Niestety piłka zamiast wpaść do bramki przeleciała nad poprzeczką. Duda zdobył gola siedem minut później. W 21. minucie miał kolejną okazję na bramkę.

Jagiellonia pierwszego gola zdobyła w 27. minucie. Strzelcem był Daniel Quintana.

Druga bramka dla Lechii padła w 49. minucie.  Filip Modelski sfaulował w polu karnym Marcina Pietrowskiego. Piłkę do bramki wrzucił Ricardinho. Wynik wyrównał 6 minut później Gajos, który po rzucie wolnym strzałem głową pokonał Kanieckiego.

O zwycięstwie Jagiellonii przesądził gol Euzebiusza Smolarka, który kilka minut po swoim wejściu na boisku wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Quintany.