LE: Chelsea bliska finału po dramatycznym meczu w Bazylei

LE: Chelsea bliska finału po dramatycznym meczu w Bazylei

David Luiz z Chelsea (fot. CameraSport - Karyn Haddon / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Londyńska Chelsea pokonała na wyjeździe FC Basel 2:1 (1:0) w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Europy. Goście objęli prowadzenie w 12. minucie po golu Victora Mosesa. Szwajcarski zespół wyrównał w 87. minucie, kiedy Fabian Schaer wykorzystał rzut karny. The Blues wrócili na prowadzenie dzięki bramce Davida Luiza z doliczonego czasu gry.
Goście z Londynu od początku spotkania prezentowali się lepiej i objęli prowadzenie już w dwunastej minucie po golu Mosesa. Po rzucie rożnym Frank Lampard nabiegł na piłkę i uderzył głową. Na drodze futbolówki znalazł się jednak jeszcze Moses, który z bliska skierował ją do siatki.

W drugiej połowie oba zespoły miały swoje okazje. W 48. minucie Valentin Stocker obił słupek bramki Petra Cecha. Zaledwie cztery minuty później takim samym strzałem zrewanżował się Fernando Torres. Gospodarzom udało się wyrównać w 87. minucie po dość kontrowersyjnej jedenastce podyktowanej za faul Cesara Azpilicuety na Stockerze. Rzut karny na bramkę zamienił Schaer.

Goście błyskawicznie rzucili się do ataku. Cenną wygraną dał im w David Luiz w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Brazylijczyk huknął bezpośrednio z rzutu wolnego i zdobył zwycięskiego gola.

Dzięki wygranej na wyjeździe londyńczycy są faworytem do awansu do finału Ligi Europy.