Klose strzela lepiej od Lewandowskiego, a Juventus jest mistrzem Włoch

Klose strzela lepiej od Lewandowskiego, a Juventus jest mistrzem Włoch

Miroslav Klose pokonuje po raz trzeci bramkarza Bologny (fot. Fabrizio Corradetti / Newspix.pl ) Źródło: Newspix.pl
Miroslav Klose przypomniał o sobie. Przypomniał w wielkim stylu. Jego Lazio Rzym wygrało z Bologną 6:0, a Klose zdobył pięć bramek.
Klose zdobył trzy bramki w pierwszej połowie spotkania  (w 22., 36. i 39. minucie) i dwie kolejne po przerwie (w 50. i 61.). Zawodnik urodzony w Polsce nie może jednak pochwalić się klasycznym hat-trickiem, ponieważ pierwszy trafienia były przedzielone bramką Hernanesa  32. minucie.

Juventus Turyn zagwarantował sobie w niedzielę mistrzostwo kraju wygrywając z Palermo 1:0.

Na włoskich boiskach zaprezentował się także Piotr Zieliński, który wyszedł na spotkanie przeciwko Sampordii Genua w podstawowym składzie.

Innym Polakom nie przyszło w niedzielę zagrać. Błażej Augustyn nie znalazł się w kadrze Catanii, a Torino Kamila Glika przegrało z Milanem. Obrońca pauzował za kartki. W sobotę Firoentina uległa Romie, a mecz z perspektywy ławki "Violi" obejrzał Rafał Wolski.

Z Serie A pożegnali się piłkarze Pescary, którzy stracili matematyczną szansę na utrzymanie po przegranej 1:4 z Genoą. Ze strefy spadkowej wciąż mogą wydostać się zespoły Sieny i Palermo.