ATP Madryt: Janowicz przegrał z Berdychem

ATP Madryt: Janowicz przegrał z Berdychem

Jerzy Janowicz (fot.Newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Jerzy Janowicz przegrał w drugiej rundzie turnieju ATP w Madrycie 1:2 (7:6, 3:6, 2:6) z Czechem Tomasem Berdychem i odpadł z rozgrywek. Polakowi zabrakło sił w końcówce spotkania i skuteczności w kluczowych momentach gry.
Pierwszy przewagę osiągnął Berdych. Przy stanie 2:1 dla siebie przełamał Polaka i doprowadził do wyniku 4:1. Wtedy zmobilizował się Janowicz, który odrobił straty z nawiązką i doprowadził do tie-breaka. W nim zdecydowanie chłodniejszą głowę zachował łodzianin, który wykorzystał proste błędy Berdycha i wygrał w nim 7:3.

Dwa kolejne sety to już jednak popis gry tylko jednego aktora - Tomasa Berdycha. Scenariusz za każdym razem był taki sam: obaj tenisiści wygrywali po kolei swoje podania, aż w końcu Czech przełamywał Polaka i doprowadzał seta do końca. Drugiego Berdych wygrał do trzech, trzeciego do dwóch.

Zobacz jak Janowicz przegrał z Berdychem

Janowicz meczu nie wytrzymał prawdopodobnie fizycznie. Pod koniec gry był znacznie mniej dokładny w swoich zagraniach niż na początku, kort opuszczał bardzo zmęczony, ignorując kibiców. Berdych po spotkaniu sprawiał wrażenie znacznie bardziej świeżego. Ponadto szósty zawodnik światowego rankingu był skuteczniejszy w kluczowych momentach: wykorzystał pięć z dziesięciu break-pointów, podczas gdy Polak tylko jeden na dziewięć.