ATP Rzym: Janowicz wygrał z ósmą rakietą świata!

ATP Rzym: Janowicz wygrał z ósmą rakietą świata!

Jerzy Janowicz (fot. ALFAQUI/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz pokonał 6:4, 7:6 (7:5) w drugiej rundzie turnieju ATP w Rzymie Jo-Wilfrieda Tsonga, ósmą rakietę światowego rankingu. W trzeciej rundzie Polak zmierzy się z Richardem Gasquetem.
Obaj tenisiści od początku spotkania zgodnie wygrywali swoje podania. Przy stanie 2:2 Polak przełamał jednak wyżej notowanego rywala i prowadzenia w secie już nie utracił. Janowicz w ostatnim gemie nie dał Francuzowi zdobyć nawet punktu, a piłkę setową zdobył po asie serwisowym.

W drugim secie Tsonga zaczął grać dokładniej, ale nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze serwującego tego dnia Janowicza. Polak jednak również nie przełamał rywala. W tie-breaku lepszy okazał się Janowicz, który ostatecznie pokonał ósmego w rankingu ATP Tsongę bez straty seta.

W trzeciej rundzie turnieju w Rzymie Janowicz zmierzy się z Richardem Gasquetem.