Borussia przegrywa, Lewandowski bez korony

Robert Lewandowski (fot. firo Sportphoto / Christopher Neundorf / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W meczu ostatniej kolejki Bundesligi między Borussią Dortmund a Hoffenheim już w 6. minucie bramkę zdobył Robert Lewandowski. Niestety w 90 minucie meczu HSV-Bayer gola dla drużyny gości zdobył Stefan Kiessling - i to on został królem strzelców Bundesligi z 25 bramkami na koncie.
Lewandowski, z 24 trafieniami, znalazł się w klasyfikacji strzelców tuż za plecami Kiesslinga.

Borussia Dortmund, mimo bramki Lewandowskiego, nieoczekiwanie przegrała z Hoffenheim 1:2 - oba gole dla gości zdobył z karnych Salihović. Borussia kończyła mecz w dziesiątkę - za faul w polu karnym czerwoną kartkę zobaczył jej bramkarz, a - jako że trener wykorzystał już limit zmian - przez ostatnie minuty bramki drużyny z Dortmundu strzegł zawodnik z pola Kevin Grosskreutz.