Karnego dla BVB miał strzelać Reus. Lewandowski: miałem problem z mięśniem

Karnego dla BVB miał strzelać Reus. Lewandowski: miałem problem z mięśniem

Robert Lewandowski (Fot.newspix.pl) / Źródło: Newspix.pl
Robert Lewandowski w rozmowie z telewizją Nsport po przegranym przez Borussię Dortmund finale Ligi Mistrzów przyznał, że podczas meczu miał problem z mięśniami i dlatego nie strzelał karnego.
Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 2:1 (0:0) w finale Ligi Mistrzów. Wynik meczu otworzył w 60. minucie Mario Mandżukić. Z rzutu karnego osiem minut później wyrównał Ilkay Gundogan. Bramkę na wagę zdobycia Pucharu Europy zdobył w 89. minucie Arjen Robben.

Lewandowski powiedział, że karnego miał strzelać Reus. - Marco Reus miał strzelać karnego, ja miałem problem z mięśniem, chciałem to wykorzystać, żeby w tych ostatnich minutach był jeszcze sprawny i myślałem, że Marco będzie strzelał, a zobaczyłem że Ilkay bierze piłkę. Ale to nie ma znaczenia, strzeliliśmy bramę po rzucie karnym i jak powiedziałem ja miałem problem z dwoma mięśniami i chciałem pomóc w ten sposób i wykorzystać pauzę, żeby w tych ostatnich minutach dać z siebie wszystko – ujawnił Lewandowski.

Nsport za TVN24.pl, ml

Andzej pomylil ci sie Reus z Gündoganem ale to juz tak bywa jak sie meczu nie oglada.Kiedys na MS Niemcy tez dostali rzut karny ktory mial wykonac kapitan reprezentacji Lothar Matheos ale ze strachu przed odpowiedzialnoscia narobil w gacie .PIlke postawil sobie Andreas Brehme i celnie strzelil. Po meczu pytany przez dziennikarzy Matheos, dlaczego sie wycofal ,rozczulajaco powiedzial ze mial nowe buty i nie chcial ryzykowac.W takich sytuacjach wychodzi prawdziwy charakter a nie glupie wymowki panie Lewandowski.