Ekstraklasa w niedzielę. Śląsk strzela w Białymstoku, Pogoń bliższa utrzymania

Ekstraklasa w niedzielę. Śląsk strzela w Białymstoku, Pogoń bliższa utrzymania

Ekstraklasa w niedzielę. Śląsk strzela w Białymstoku, Pogoń bliższa utrzymania (fot. fot. Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik )
Niedziela, podczas 28. kolejki Ekstraklasy zakończyła się zwycięstwami Śląska Wrocław oraz Pogoni Szczecin.
Dzięki zwycięstwom wrocławianie znaleźli się na podium, a Pogoń jest coraz bliższa utrzymania.

Trenowana przez Dariusza Wdowczyka Pogoń wygrała 1:0 z Górnikiem Zabrze na własnym stadionie po samobójczym trafieniu Michała Bembena.

Śląsk po długiej przerwie bez zwycięstwa na wyjeździe przełamał passę i zaaplikował białostocczanom z Jagielloni trzy bramki, wszystkie w drugiej połowie spotkania. Strzelali Sobota, Mila i Ćwielong.

Śląsk ma 46 punktów – o jeden więcej niż czwarty w tabeli Piast Gliwice. Pogoń Szczecin ma 32 punkty i już niemal na pewno uciekła przed spadkiem.