Roland Garros: Janowicz wygrywa i zagra w trzeciej rundzie

Roland Garros: Janowicz wygrywa i zagra w trzeciej rundzie

Jerzy Janowicz (fot. Andrzej $zkocki Szkocki / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz pokonał Holendra Robina Haase 6:4, 4:6, 6:4, 6:3 i awansował do trzeciej rundy Roland Garros. Jego kolejnym rywalem będzie Stanislas Wawrinka lub Horacio Zeballos.
Obaj tenisiści od początku spotkania wygrywali swoje podania. Haase punktował przy swoim serwisie zdecydowanie łatwiej niż Polak, ale to właśnie Janowicz pierwszy przełamał rywala przy stanie 4:4. Prowadzenia nie oddał już do końca seta.

Drugi set Polak rozpoczął doskonale - od razu przełamał rywala. W kolejnym gemie Haase szybko odrobił straty. Przy stanie 3:3 łodzianin znowu przełamał Holendra i... znowu stracił przewagę w kolejnym gemie. Na dodatek Haase wygrał kolejne dwa gemy, ponownie przełamał "Jerzyka" i wygrał drugą partię 6:4.

Zobacz jak Janowicz wygrał w drugiej rundzie

W trzecim secie Janowicz grał dokładniej - przełamał rywala już przy stanie 2:2 i prowadzenie utrzymał do końca seta. Podobnie było w ostatniej partii - Janowicz szybko przełamał Holendra, zrobił to jeszcze raz na zakończenie seta i całego meczu.

W kolejnej rundzie rywalem łodzianina będzie Stanislas Wawrinka lub Horacio Zeballos.