Świetna jazda Kubicy w Grecji

Świetna jazda Kubicy w Grecji

Robert Kubica (fot.Ferdynand)
Robert Kubica znakomicie rozpoczął Rajd Akropolu. Polski kierowca jest liderem klasyfikacji WRC2, a wśród najmocniejszych aut zajmuje dziewiąte miejsce.
Rajd w Grecji to szósta runda mistrzostw świata. Kubica wystartował w niej jako w drugiej imprezie zaliczanej do klasyfikacji mistrzostw świata. W pierwszym rajdzie -  w Portugalii były kierowca Formuły 1 zajął w klasyfikacji generalnej 20. miejsce, zwyciężył Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC).

W Grecji zwyciężył Kubica, a Ogier musiał się wycofać. Kubica miał czas 35:50.2 minuty. Dzięki niemy wygrał w klasyfikacji WRC2 (takim autem jedzie krakowianin). W klasyfikacji generalnej był dziewiąty.

Prowadzi niespodziewanie Rosjanin Jewgienij Nowikow (Ford Fiesta WRC), który pokonał 47,7 km trasy odcinka Kineta-Pissia w 32.58,6. Drugi czas miał Hiszpan Dani Sordo (DS3 WRC) tracąc do zwycięzcy 20,6 s, a trzeci Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC) - 36,3 s.

Kubica był wolniejszy od Rosjanina o 2.51,6, a szybszy niż dwaj kierowcy jadący samochodami WRC - Fin Mikko Hirvonen (Citroen DS3) oraz Norweg Mads Oestberg (Ford Fiesta).