Roland Garros: Agnieszka Radwańska awansowała do IV rundy!

Roland Garros: Agnieszka Radwańska awansowała do IV rundy!

Agnieszka Radwańska (fot. ICON SPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała Niemkę Dinah Pfizenmaier 6:3, 6:4 i awansowała do czwartej rundy tegorocznego Roland Garros. Polka w kolejnym meczu zmierzy się z Serbką Aną Ivanović.
Radwańska spotkanie rozpoczęła fatalnie - dała się przełamać już w pierwszym gemie. Polka odrobiła jednak straty w następnym gemie. Dalej obie tenisistki wygrywały swoje podania, aż przy stanie 4:3 "Isia" przełamała Niemkę. Krakowianka do wygrania seta potrzebowała tylko zwycięskiego podania. Przyszło jej to jednak z trudem - Polka wykorzystała dopiero trzecią piłkę setową.

Zobacz jak Agnieszka Radwańska awansowała do kolejnej rundy

W drugim secie przy stanie 3:4 dla Pfizenmaier Niemka nieomal przełamała Radwańską. Rywalka polskiej tenisistki zmarnowała jednak kilka break-pointów i to zemściło się na niej w kolejnym gemie, w którym dała się przełamać Radwańskiej. Polka prowadzenie utrzymała do końca i wygrała spotkanie 6:3, 6:4.

Polka w ten sposób "pomściła" swoją siostrę - w poprzedniej rundzie Pfizenmaier pokonała siostrę Agnieszki Radwańskiej, Urszulę. W IV rundzie krakowianka zmierzy się z Serbką Aną Ivanović. Zwyciężczyni tego meczu awansuje do ćwierćfinałów Roland Garros.