Jerzy Janowicz przegrał w III rundzie Roland Garros

Jerzy Janowicz przegrał w III rundzie Roland Garros

Jerzy Janowicz (fot. ANDRZEJ SZKOCKI / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Jerzy Janowicz przegrał w trzeciej rundzie Roland Garros ze Szwajcarem Stanislasem Wawrinką 3:6, 7:6, 3:6, 3:6 i zakończył udział w turnieju. Polak nie potrafił dzisiaj wykorzystać swoich atutów - serwisu i gry skrótem.
Wawrinka rozpoczął spotkanie zdecydowanie lepiej od Janowicza. Polak sprawiał na początku wrażenie, jakby na kort jeszcze nie dojechał. Szwajcar wykorzystał problemy Polaka w pierwszym secie, przełamał go przy stanie 2:1 i prowadzenie utrzymał do końca seta.

W drugiej partii Janowicz dał się przełamać już w pierwszym gemie. Z czasem Polak zaczął jednak grać swój tenis, a w kluczowym momencie - przy stanie 5:4 dla Wawrinki - Janowicz wyrównał i doprowadził do tie-breaku. Polak zachował w nim więcej zimnej krwi i wygrał go 7:2. W kolejnych dwóch setach Wawrinka jednak znowu był górą. Scenariusz za każdym razem był ten sam - Szwajcar przełamywał Polaka i utrzymywał przewagę do końca partii.

Zobacz jak Janowicz odpadł z Roland Garros

Stanislas Wawrinka, który grał dzisiaj wyjątkowo równo i skutecznie, w kolejnym meczu zmierzy się z Francuzem Richardem Gasquetem.