Eliminacje MŚ: Ukraina gromi Czarnogórę! Cztery gole i... trzy czerwone kartki

Ukraina rozgromiła Czarnogórę 4:0 (fot. NORBERT BARCZYK / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Ukraina wygrała z Czarnogórą 4:0 wyjazdowy mecz eliminacji mistrzostw świata. Dzięki temu zwycięstwu Ukraina, z 11 punktami, wyprzedziła w tabeli grupy H Polskę, która ma na koncie 9 oczek.
Ukraińcy nie zaczęli meczu najlepiej - wprawdzie od początku przeważali, ale od 45 minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Romana Zozuli. Mimo gry w osłabieniu w 52. minucie Ukraińcy zdobyli pierwszego gola - strzelił go Denys Harmasz, który dobił uderzenie Andrija Jarmołenko. W 65 minucie z boiska wyleciał Czarnogórzec Władimir Wołkow. W 77. minucie na 2:0 podwyższył Jewhen Konoplanka, a w 81 minucie czerwoną kartkę zobaczył drugi z Czarnogórców - Savo Pavicević. Grająca w dziewiątkę Czarnogóra straciła jeszcze dwa gole - po uderzeniach Artema Fedeckiego i Romana Bezusa.