Dramat Niecieczy, Zawisza Bydgoszcz i Cracovia w Ekstraklasie

Dramat Niecieczy, Zawisza Bydgoszcz i Cracovia w Ekstraklasie

Andrzej Rybski zdobył bramkę dla Niecieczy, ale to nie wystarczyło do awansu (fot. Pawel Jaskolka / Newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Emocjonujący przebieg miała ostatnia kolejka piłkarskiej pierwszej ligi. O awans do ekstraklasy walczyły cztery zespoły.
Losy awansu do piłkarskiej ekstraklasy ważyły się do ostatniej kolejki. Szansę na wejście do T-Mobile Ekstraklasy miały Zawisza Bydgoszcz, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Cracovia i Flota Świnoujście.

Drużyna Zawiszy grała na wyjeździe z Polonią Bytom, która nie miała już szans na uniknięcie spadku do II ligi. Goście dość łatwo wykonali plan, wygrali 0:4 i z 66 punktami zakończyli sezon na pierwszym miejscu I ligi.

Emocjonujący przebieg miał mecz w Legnicy, gdzie miejscowa Miedź podejmowała Cracovię. Widzowie obejrzeli 4 rzuty karne - dwa wykorzystane przez gości, jeden trafiony i jeden zmarnowany przez zespół gospodarzy. Krakowianie wygrali 1:3 i po roku wracają do Ekstraklasy.

Ostatnia kolejka przyniosła też bezpośredni pojedynek drużyn walczących o awans. Spotkanie w Świnoujściu lepiej rozpoczęli gracze Termaliki, którzy objęli prowadzenie w 34 minucie. Potem w zespole z Niecieczy coś się jednak zacięło. Tuż przed przerwą Flota wyrównała, a w drugiej połowie zdobyła kolejne trzy gole. Wynik 4:1 dla Floty przy jednoczesnym zwycięstwie Cracovii sprawił, że Termalica Bruk-Bet Nieciecza musi co najmniej na rok zapomnieć o Ekstraklasie. Zespół zakończył rozgrywki I ligi na trzecim miejscu z 63 punktami. Tyle samo zgromadziła czwarta ostatecznie Flota Świnoujście.

Z I ligi spadły Okocimski KS Brzesko, Warta Poznań, Polonia Bytom i Łódzki KS. Z Ekstraklasy spadły Polonia Warszawa i GKS Bełchatów. Piłkarskim mistrzem Polski została w tym sezonie Legia Warszawa.