WTA s-Hertogenbosch: Urszula Radwańska wygrała, Rybarikova skreczowała

Urszula Radwańska (fot. Piotr Figura/Newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Urszula Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w s-Hertogenbosch. Rywalka Polki, Magdalena Rybarikova, przy stanie 4:3 dla Radwańskiej skreczowała z powodu kontuzji pleców.
Mecz zaczął się dla Polki fatalnie. Rybarikova najpierw wygrał swoje podanie, a później przełamała Radwańską. Młodsza z krakowskich sióstr od razu jednak zdobyła przełamanie powrotne, a Rybarikova z powodu problemów z kręgosłupem poprosiła o przerwę medyczną.

Po przerwie Rybarikova znowu przełamała Radwańską - tylko po to, żeby w kolejnym gemie ponownie stracić przewagę. Przy stanie 2:3 Polka w końcu wygrała swoje podanie, a następnie przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie po raz pierwszy w meczu.

W tym momencie Rybarikova poddała mecz z powodu kontuzji pleców. Dzięki wygranej Urszula Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju w s-Hertogenbosch.