Puchar Konfederacji: Hiszpania wygrała z Nigerią i zagra w półfinale z Włochami

Puchar Konfederacji: Hiszpania wygrała z Nigerią i zagra w półfinale z Włochami

Jordi Alba (fot. Charles Guerin / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Hiszpanii pokonała Nigerię 3:0 (1:0) i wygrała z kompletem zwycięstw grupę B Pucharu Konfederacji. Dwie bramki dla mistrzów świata i Europy strzelił Jordi Alba, jedną Fernando Torres.
Hiszpanie objęli prowadzenie już w czwartej minucie meczu - po oskrzydlającej akcji mistrzów świata Jordi Alba dostał podanie w pole karne i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Mistrzowie świata kontrolowali grę aż do przerwy, ale tak jak w meczu z Urugwajem, byli bardzo nieskuteczni. W 31. minucie Soldado w sytuacji sam na sam uderzył z bramkarzem uderzył prosto w golkipera. W 39. minucie po podaniu ze skrzydła Fabregas z kilku metrów trafił w słupek. Odbita piłka spadła prosto w ręce leżącego na murawie Enyeamy.

Grę w napadzie La Roja rozruszał po przerwie Torres, który pojawił się na murawie w 60. minucie spotkania. Już 3 minuty później napastnik Chelsea zdobył swoją piątą bramkę w turnieju. Po szybkiej akcji Pedro dośrodkował ze skrzydła w pole karne, a Torres wbiegł przed obrońcę i pięknym uderzeniem ze szczupaka zdobył gola.

Wynik meczu ustalił w 89. minucie Alba. Obrońca FC Barcelony wykorzystał gapiostwo obrońców Nigerii, którzy myślami byli już w drodze powrotnej do domu, i wystartował do piłki zagranej pod pole karne Nigerii po rzucie wolnym spod... szesnastki Hiszpanów. Alba sam na sam minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce po raz drugi.

Reprezentacja Hiszpanii z kompletem zwycięstw wygrała grupę B i w półfinale Pucharu Konfederacji zmierzy się z Włochami. W drugim półfinale Urugwaj zagra z Brazylią.