Wimbledon: Stepanek skreczował, Janowicz jest w III rundzie

Wimbledon: Stepanek skreczował, Janowicz jest w III rundzie

Jerzy Janowicz (fot. ANDRZEJ SZKOCKI / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Jerzy Janowicz pokonał Radka Stepanka i awansował do trzeciej rundy Wimbledonu. Pierwszego seta Polak wygrał 6:2, w drugim przy stanie 5:3 dla Janowicza czeski tenisista z powodu kontuzji skreczował.
Janowicz doskonale rozpoczął spotkanie - od razu przełamał rywala, po czym wygrał własne podanie. Przy stanie 4:2 dla Polaka Stepanek poprosił o przerwę medyczną. Po opatrzeniu lewego uda Czech wrócił do gry, ale znowu dał się przełamać, a po chwili Polak zakończył seta.

Zobacz jak Janowicz pokonał doświadczonego Stepanka

Drugą partię Stepanek rozpoczął lepiej - wygrał własne podanie bez większych kłopotów, a później grał dość szczęśliwie: wygrał swoje dwa kolejne gemy, choć Polak miał piłki na przełamanie. Janowicz nie zmarnował break-pointa dopiero przy stanie 3:3. Wtedy przełamał rywala, a następnie wygrał swoje podanie.

Przy stanie 5:3 dla Janowicza Stepanek uznał, że nie odwróci już losów meczu i postanowił nie ryzykować pogłębieniem kontuzji. Czech skreczował, a Polak po raz drugi w karierze awansował do trzeciej rundy Wimbledonu. W niej zmierzy się z lepszym z pary Nicolas Almagro - Guillaume Rufin.

Ankieta: Czy Polakowi uda się dojść do finału Wimbledonu?