Wimbledon: Murray! Djoković rozgromiony!

Andy Murray (fot. Newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Andy Murray pokonał Novaka Djokovicia w finale Wimbledonu 3:0 (6:4, 7:5, 6:4) i został pierwszym Brytyjczykiem, który wygrał Wimbledon od 77 lat.
Po pierwszych czterech gemach wydawało się, że mecz będzie bardzo wyrównany - było 2:2, a każdemu z tenisistów udało się raz przełamać rywala. W piątym i szóstym gemie zawodnicy wygrywali swoje podania, ale w siódmym Murray przełamał Djokovicia wygrywając do 0 i wysuwając się na prowadzenie 4:3. W ósmym gemie - mimo zaciętej walki, Djokoviciowi nie udało się przełamać Murray'a, jednak w dziewiątym Serb obronił swoje podanie i wciąż broni się przed stratą pierwszego seta. W dziesiątym gemie nie udało się mu jednak przełamać Murray'a - i pierwszy set kończy się zwycięstwem Szkota 6:4.

W dwóch pierwszych gemach drugiego seta zawodnicy bronią swojego podania. W czwartym gemie Djoković zdołał jednak przełamać Murray'a. Potem znów obaj zawodnicy bronią swojego podania - po sześciu setach jest 4:2 dla Serba. W siódmym gemie Murray zdołał jednak odrobić stratę i przełamać Djokovicia. Murray ponownie przełamuje Djokovicia w dziesiątym gemie doprowadzając do wyniku 6:5. Ostatniego gema Murray kończy asem - i prowadzi już 2:0!

Murray trzeci set zaczyna od przełamania, po czym broni swoje podanie. W czwartym gemie przełamanie zalicza jednak Djoković - i jest 2:2. W siódmym gemie przełamuje Murray - jest 3:4 i Murray na serwisie. W dziewiątym gemie znów przełamanie - 5:4, jeden gem dzieli Murray'a od wygrania Wimbledonu! Murray prowadzi już 40:0, ale wtedy budzi się Djoković, który broni trzy piłki meczowe, po czym wychodzi na prowadzenie, ale Murray znów doprowadza do wyrównania. Potem przewagę ma raz jeden, raz drugi. Wreszcie Murray wykorzystuje czwartą piłkę meczową.

Murray w półfinale wyeliminował Jerzego Janowicza.