Rewelacja ubiegłorocznej Ligi Mistrzów odpadła w II rundzie eliminacji

Rewelacja ubiegłorocznej Ligi Mistrzów odpadła w II rundzie eliminacji

Alaksandr Hleb (fot. pixxmixx / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Białoruska drużyna piłkarska, BATE Borysów, będącą pozytywnym zaskoczeniem poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, odpadła w II rundzie eliminacji do tych rozgrywek, przegrywając z mistrzem Kazachstanu, Szachtiorem Karagandą – donosi portal Sport.pl.
Szachtior Karaganda wygrał w pierwszym meczu w Borysowie 0:1. Taki sam rezultat padł w rewanżu, dzięki kazachski klub czemu awansował do III rundy eliminacyjnej. W drużynie BATE cały mecz w rewanżu zagrał Sergiej Kriwiec, znany z Lecha Poznań. W 68. minucie Białorusin zmarnował rzut karny, który mógł dać jego zespołowi prowadzenie. Jedyną bramkę dla Szachtiora strzelił w 82. minucie inny Białorusin - Ihar Ziańkowicz.

Przed rokiem, w eliminacjach do Ligi Mistrzów, drużyna z Borysowa pokonała VSC Debreczyn i Hapoel Ironi Kiryat Szmona. W fazie grupowej Białorusinom udało się pokonać Bayern Monachium oraz OSC Lille. Nie wyszli jednak z grupy, zajmując 3. miejsce. Trafili do 1/16 finału Ligi Europejskiej, gdzie przegrali z z Fenerbahce Stambuł.