Eliminacje LM: skromna wygrana dała Legii awans

Wladimir Dwaliszwili (fot. Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa pokonała walijski zespół The New Saints FC 1:0 (0:0) i awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jedynego gola meczu zdobył Wladimir Dwaliszwili. Kolejnym rywalem "Wojskowych" będzie norweskie Molde FK.
Od początku stroną przeważającą byli mistrzowie Polski. Zawodnicy Jana Urbana byli jednak wyjątkowo nieskuteczni. Pierwsza połowa pomimo kilku niezłych okazji zakończyła się bezbramkowym remisem.

Zobacz jak Legia wywalczyła awans do kolejnej rundy eliminacji LM

Jedyna bramka padła po zmianie stron - w 53. minucie długie podanie Miroslava Radovicia ze środka boiska wykorzystał Wladimir Dwaliszwili. Gruzin przyjął piłkę w biegu i sam na sam pokonał bramkarza Walijczyków.

Do końca spotkania nie padło już więcej bramek. Legia, choć nie zachwyciła stylem, pokonała The New Saints FC w dwumeczu 4:1 i zasłużenie awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W niej mistrzowie Polski zmierzą się z norweskim Molde FK.

Pozostałe wyniki (w nawiasie wynik dwumeczu):

Łudogorec Razgrad 3:0 (4:2) Slovan Bratysława
NK Maribor 2:0 (2:0) Birkirkara FC
Partizan Belgrad 0:0 (1:1) Shirak FC (awans Partizana dzięki bramce strzelonej na wyjeździe)