Rogers Cup: Janowicz ograł Dancevicia, teraz Rafael Nadal

Rogers Cup: Janowicz ograł Dancevicia, teraz Rafael Nadal (fot. sxc.hu)Źródło:FreeImages.com
Jerzy Janowicz wygrał z Frankiem Dancevicem 7:6 (7:5), 3:6, 6:4 w drugiej rundzie Rogers Cup. W kolejnym meczu łodzianin zmierzy się z Rafaelem Nadalem.
Janowicz nie bez kłopotów ograł Dancevicia, 169. tenisistę rankingu ATP. Rozstawiony z numerem piętnastym Janowicz pierwszy set wygrał dopiero po tie-breaku, w drugim łatwo przegrał do trzech. Decydującą, trzecią partię łodzianin rozstrzygnął na swoją korzyść. Polak przełamał rywala i doprowadził przewagę do końca seta.

W trzeciej rundzie Janowicz zmierzy się z faworyzowanym Rafaelem Nadalem. Będzie to pierwszy pojedynek Polaka z Hiszpanem. 27-latek ma na koncie 57 wygranych turniejów ATP, w tym 12 wielkoszlemowych.